Комісія з профілактики правопорушень ліцею №160 Дарницького району м. Києва (далі - Комісія) є постійно діючим органом закладу, який утворюється з метою забезпечення заходів, спрямованих на профілактику правопорушень в середовищі здбувачів освіти, посилення контролю за дотриманням здобувачами освіти Статуту закладу, оперативності реагування на скоєні протиправні дії, забезпечення об'єктивності накладання відповідних стягнень за правопорушення, що скоєні здбувачами освіти, які навчаються у закладі.
Комісія у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України, нормативними актами, виданими у відповідності до чинного законодавства, Статутом закладу та Положенням про Комісію з профілактики правопорушень ліцею №160 Дарницького району м.Києва.
Комісія з профілактики правопорушень діє на засадах принципів гуманності, демократичності та конфіденційності отриманої інформації, розголошення якої заподіяло б моральну, психологічну або фізичну шкоду неповнолітньому.
Метою комісії є:
- формування законослухняної поведінки і здорового способу життя учнів;
- профілактика девіантної та асоціальної поведінки учнів, соціальна адаптація і реабілітація учнів групи «соціального ризику».
Основними завданнями є:
- організація регулярної роботи з попередження негативних проявів в учнівському середовищі;
- забезпечення ефективної взаємодії школи з органами і установами, які опікуються питаннями профілактики бездоглядності і правопорушень неповнолітніх;
- удосконалення системи організації профілактичної роботи у школі;
- організація просвітницької діяльності серед учнів, батьків, або осіб, які їх замінюють.
1.Профілактика порушень Статуту школи, порушень морально-етичних норм суспільства (далі за текстом - правопорушення) серед здобувачів освіти.
2.Оперативний розгляд правопорушень, скоєних здбувачами освіти, які навчаються у закладі, і надання їм об'єктивної оцінки.
3. Своєчасне та адекватне реагуванням на правопорушення, скоєні здобувачами освіти.
4.Внесення пропозицій, спрямованих на підвищення ефективності роботи закладу.
5.Оперативне інформування середовища здобувачів освіти та колективу закладу про існуючий стан правовиховної роботи та окремі серйозні випадки правопорушень.
6. Внесення пропозицій щодо вдосконалення єдиної та об'єктивної системи критеріїв для оцінки та винесення стягнень.
1.Розглядає правопорушення, що скоєні здбувачами освіти, які навчаються в закладі та своїм рішенням надає їм оцінку.
2.Здійснює розгляд правопорушень на підставі письмових документів та усних пояснень осіб, запрошених на засідання.
3.Готує пропозиції Комісії щодо удосконалення нормативно-правової бази закладу з питань профілактики правопорушень.
Порядок роботи Комісії:
Комісія з профілактики розробляє План роботи на навчальний рік, який є невід’ємною складовою річного плану роботи школи, організує виконання цього плану.
Визначає відповідальних членів за проведення профілактичної роботи, вносить свої корективи й здійснює контроль за їх виконанням.
Отримує інформацію про випадки проявів конфліктного, негативного і кримінального характеру у поведінці учнів, негативного впливу на них батьків (осіб, які їх замінюють) або інших осіб, повідомлення з правоохоронних органів, служби у справах дітей міської ради, органів охорони здоров’я.
Організує перевірку отриманих відомостей, вживає заходів щодо нормалізації конфліктних ситуацій, примирення сторін, або готує обґрунтований висновок про необхідність постановки учня на внутрішкільний облік та на облік в органах внутрішніх справ.
У своїй діяльності з організації і проведення профілактики бездоглядності і правопорушень учнів здійснює взаємодію з міськими правоохоронними органами, службою у справах дітей міської ради, органами і закладами охорони здоров’я, учнівським самоврядуванням і батьківською громадськістю.
Проводить бесіди з батьками (особами, які їх замінюють) та іншими особами, у яких виникли конфліктні ситуації с учнями.
Планує і організовує інші заходи, спрямовані на попередження асоціальної поведінки учнів.
Засідання проводяться регулярно, не рідше одного разу на місяць.
Позапланове засідання профілактики проводиться за рішенням голови або з ініціативи половини членів.
Засідання правомірно, якщо на ньому присутні не менш половини її членів.
Члени беруть участь в її роботі особисто і не мають права делегувати свої повноваження іншим особам.
Рішення приймається більшістю голосів членів, присутніх на засіданні.
Засідання у продовж трьох днів з дня його проведення оформлюється протоколом, якій підписують голова та секретар. Протоколи засідань нумеруються з початку навчального року і зберігаються у голови.
Порядок ведення протоколів визначається «Інструкцією з діловодства у закладах загальної середньої освіти», затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 25 червня 2018 року № 676.
невідвідування або систематичні пропуски навчальних занять без поважних причин;
неодноразове порушення Статуту школи, систематичне невиконання домашніх завдань, відмова від роботи та порушення дисципліни на уроках;
жорстока поведінка, рукоприкладство, в тому числі бійки, що привели до тілесних ушкоджень, зневага, знущання, моральне насилля над учасниками освітнього процесу;
вчинення злочину, яке несе за собою притягнення неповнолітнього до відповідальність;
вживання алкоголю, паління.
заяви класного керівника або соціального педагога;
характеристик на неповнолітнього, підготовлених класним керівником , психологом, соціальним педагогом школи;
довідок класного керівника, психолога, соціального педагога про профілактичну роботу з неповнолітнім з відповідними датами, бесідами, протоколами зустрічей з батьками або особами, що їх замінюють;
виписка оцінок за останній семестр (у разі постановки на внутрішньошкільний облік (посилене психолого-педагогічне супроводження) з приводу ухилення від навчальних занять);
доповідні вчителів-предметників з приводу успішності засвоєння знань, відвідування та поведінки на уроках, інші матеріали, які підтверджують необхідність постановки на внутрішньошкільний облік неповнолітнього .
окращення ситуації, яка була причиною постановки на внутрішньошкільний облік :
ліквідація неуспішності;
відсутність пропусків навчальних занять;
закінчення загальноосвітнього навчального закладу;
зміна місця навчального закладу.
збір і узагальнення матеріалів щодо роботи з учнем, який знаходиться на внутрішньошкільному обліку, покладається на особу, яка персонально в межах своїх службових обов’язків відповідає за організацію роботи по профілактиці правопорушень в загальноосвітньому навчальному закладі.